You are not connected. Please login or register

Тајната на името

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1Тајната на името Empty Тајната на името on Саб Апр 25, 2009 3:10 pm

macaparket

macaparket
Admin
Тука може да ги најдете текстовите од албумот "Тајната на името"!

http://parketifanclub.forummk.com

2Тајната на името Empty Re: Тајната на името on Саб Апр 25, 2009 3:34 pm

Angela

Angela
Умрени луѓе

Велат дека се е ова случајно
Глупоста нивна нема нема крај
Ни нудат разни научни решења
За да створат идеален рај
А умрени се иако се живи
Нивниот свет е sex.com
Ни продаваат слобода во овај затвор
И атомски бомби за поклон

Рефрен:

Умрени луѓе умрени луѓе
На уво ми се дерат
Умени луѓе умрени луѓе
Многу гомна серат

Умрени луѓе умрени луѓе
На уво ми се дерат
Умени луѓе умрени луѓе
Многу гомна серат

А ти,ти си ист како јас
Јас сум ист како ти
Сите сме исти секогаш различни
Но никогаш нема да сме умрени

Рефрен:

Умрени луѓе умрени луѓе
На уво ми се дерат
Умрени луѓе умрени луѓе
Многу гомна серат

Умрени луѓе умрени луѓе
На уво ми се дерат
Умрени луѓе умрени луѓе
Многу гомна серат

By:Сашо Паркет

3Тајната на името Empty Re: Тајната на името on Саб Апр 25, 2009 3:43 pm

macaparket

macaparket
Admin
Дај ми чад

Дај ми спид ќе турна ѕид
Мојот стомак е многу јак
Речи ми браво јас сум во право
Речи ми браво јас сум во право

Дај ми пот и ќе видиш што е живот
Побарај ми потпис и врати ме на бис
Сечи го овој ебан свет
Сечи го со мал жилет

Рефрен:
Дај ми чад Дај ми чад
Јас се осеќам млад.

By:Симс Паркет

http://parketifanclub.forummk.com

4Тајната на името Empty Re: Тајната на името on Саб Апр 25, 2009 3:59 pm

Angela

Angela
И твојот ангел ако умре

Позади окото на твојот ум
Во самото дно на твојот здив
Се кријат нашите умирачки солзи
Ти ако можеш спаси ги нив
Низ времето што никогаш не е
Со насмевка која сама се смее
Оставија да делува љубовта
Не се плаши тагата не убива

Рефрен:

И твојот ангел ако умре
И сите ѕвезди да плачат
Ако се сетиш само на еден момент
Тие ништо нема да значат

На крајот од твојте мисли
Со ѕвукот што знај да боли
Во еден момент кој стално плаче
Да се вратиш тој те моли

И низ времето што никогаш нее
Со насмевка што сама се смее
Оставија да делува љубовта
Не се плаши тагата не убива

Рефрен:

И твојот ангел ако умре
И сите ѕвезди да плачат
Ако се сетиш само на еден момент
Тие ништо нема да значат

By: Сашо Паркет

5Тајната на името Empty Re: Тајната на името on Саб Апр 25, 2009 4:13 pm

macaparket

macaparket
Admin
За да видиш дека те сакам

Не ми го враќај мојот прамен од коса
Што ми рече дека ти се допаѓа
Но чувај го стално чувај го стално
Тој ти припаѓа

Не ти ја враќам црвената роза
Што ти падна крај мене ко помина
Јас многу те сакам јас многу те сакам
Но ти си замина
И те нема да се вратиш
И те нема да се вратиш

Рефрен:
Врати ми ги зборовите
Со кои срце ти направив
Го бакнав силно
И пред врата ти го оставив
За да видиш дека те сакам
За да видиш дека те сакам.

Не ми ја враќај црно-белата слика
На која јас и ти сме заедно
Но чувај ја стално но чувај ја стално
Како нешто највредно.

Не ти ѓи враќам црвените ружи
Што ти паднаа крајмене кога помина
Јас многу те сакам јас многу те сакам
Но ти си замина
И те нема да се вратиш
И те нема да се вратиш.

Рефрен:
Врати ми ги зборовите
Со кои срце ти направив
Го бакнав силно
И пред врата ти го оставив
За да видиш дека те сакам
За да видиш дека те сакам.

By:Симс ПаркетПоследната промена е направена од macaparket на Пон Апр 27, 2009 6:03 pm. Мислењето е променето 1 пати

http://parketifanclub.forummk.com

6Тајната на името Empty Re: Тајната на името on Нед Апр 26, 2009 12:30 am

Angela

Angela
Амортизерче

Не и да ти дам цел свет јас знам
и да ти дам златен трон во мојот храм
да ти го дам овој живот да сум сам
нема да вреди ти друг љубиш јас знам

Не и да ти дам цел свет јас знам
и да ти дам златен трон во мојот храм
да ти го дам овој живот да сум сам
нема да вреди ти друг љубиш јас знам

Уште кога би знаел како се брише ноќта
кога ти беше мое мало амортизерче
мало амортизерче

Уште кога би знаел како се брише ноќта
кога ти беше мое мало амортизерче
мало амортизерче

Не и да ти дам цел свет јас знам
и да ти дам златен трон во мојот храм
да ти го дам овој живот да сум сам
нема да вреди ти друг љубиш јас знам
Не и да ти дам цел свет јас знам
и да ти дам златен трон во мојот храм
нема да вреди ти друг љубиш јас знам
нема да вреди ти друг љубиш јас знам
нема да вреди ти друг љубиш јас знам

By:Сашо Паркет

Песна со најубави ноти

Покрај брегот стои,со бранот се бакнува
На песокот нешто си пишува,
И реков девојко изгледаш тажно некако
Но требаше да кажам нешто јако
А косата страшно ме потсеќа на море
Низ кое пловат ѕвезди по небото горе
И сите знаат,и сите знаат

Рефрен:

Ветрот ти шепоти песна со најубави ноти
А мене ми зборува јас сум тој јас сум тој што ќе ја чува
Ветрот ти шепоти песна со најубави ноти
А мене ми зборува јас сум тој јас сум тој што ќе ја чува

Тогаш од водата златна рипка се појави
И рече девојко не плачи тој ке се врати
Знај дека љубовта е една работа прекрасна
Но треба да веруваш во својата сказна,
А косата страшно ме потсеќа на море
Низ кое пловат ѕвезди по небото горе
И сите знаат,и сите знаат

Рефрен:

Ветрот ти шепоти песна со најубави ноти
А мене ми зборува јас сум тој јас сум тој што ќе ја чува
Ветрот ти шепоти песна со најубави ноти
А мене ми зборува јас сум тој јас сум тој што ќе ја чува
Ветрот ти шепоти песна со најубави ноти
А мене ми зборува јас сум тој јас сум тој што ќе ја чува

By:Симс Паркет

7Тајната на името Empty Re: Тајната на името on Пон Апр 27, 2009 6:06 pm

macaparket

macaparket
Admin
Супермен

Нешто лета црвено е дали е фен
Не е фен тоа е Супермнен.
Нешто лета црвено е дали е фен
Не е фен тоа е Супермен.

Рефрен:
Сакам да одам горе во вселената
како што оди Супермен со раката крената.

By:Симс Паркет

Мравка Зелена

Бескрано ноќ и ден
Животот е магичен
Светот наречен љубов
Убива се во мене.

Рефрен:
Јас сум мравка зелена
Во оваа чудна вселена
И сакам да одам по небото
Да го допрам сонцето.

Ги гледам вашите очи
Вперени во мене
Јас немам што да ви дадам
Земете што сакате.

Рефрен:
Јас сум мравка зелена
Во оваа чудна вселена
И сакам да одам по небото
Да го допрам сонцето.

By:Сашо ПаркетПоследната промена е направена од macaparket на Пет Jул 17, 2009 12:38 pm. Мислењето е променето 1 пати

http://parketifanclub.forummk.com

8Тајната на името Empty Re: Тајната на името on Пет Мај 22, 2009 5:08 pm

Angela

Angela
Дел од Њујорк сити

Се продава мојата мајца многу ефтино
за парче облак од небото,небото сино
и добра плавуша со пудлица
и гласна музика на улица
а во главата виулица
дали ова е лудница
аха

Јас сум дел од њујорк сити
ти си дел од амстердам
дојди со мене и ти
за да не сум сам

Се продава мојата мајца многу ефтино
за парче облак од небото,небото сино
хомосексуална револуција
виртуална полуција
дали е тоа солуција
или само лоша еволоција
аха

Јас сум дел од њујорк сити
ти си дел од амстердам
дојди со мене и ти
за да не сум сам

By:Симс & Сашо

Sponsored content


Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот