You are not connected. Please login or register

На новото CD на Паркети – 12,5 песни!?!

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

macaparket

macaparket
Admin
Мамо, не му кажувај на тато, е насловот на новото CD на битолскиот состав Паркети, кое што популарниот бенд од Битола забрзано го подготвува. На петиот студиски албум на битолските панк-рокери ќе се најдат ни помалку ни повеќе туку 12,5 песни – објави Вест!?!
На новото CD на Паркети – 12,5 песни!?! 32B403F3A3AF81498D36FDC93B66FF93

Ваквата одлука, според бендот, е заради фактот дека 13 е баксузен број, па токму 13-та песна ја снимиле до пола:) Освен десетина нови, на албумот ќе се најдат и веќе познатите Сакам да те галам (feat. Елена Ристеска), Strawberry и This rain will go. Насловот на албумот Мамо, не му кажувај на тато, Паркети не сакаат да го објаснуваат, иако насочуваат дека станува збор за нивна приватна случка...

На обвивката на албумот Паркети ќе бидат во затворска униформа, со бројчиња на грбот и на градите, а тоа е и пораката што ја носи овој проект...

Демек, да не знаат нашите родители дека сме во затвор - изјавил за Вест Сашо Паркет.

http://mmm.com.mk/default-mk.asp?ItemID=1E7797D00D1AE448B95A065622E286CC&arc=1

http://parketifanclub.forummk.com

Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот