You are not connected. Please login or register

Паркети и Ања заедно во Спот

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1Паркети и Ања заедно во Спот Empty Паркети и Ања заедно во Спот on Саб Апр 25, 2009 3:11 pm

macaparket

macaparket
Admin
Во краток разговор со режисерот Дарко Антоновски, добивме информација поврзана со неговата видео-продукција Community Pictures. Имено, пред неколку дена тој го сними првиот детски спот! Станува збор за видео-спотот на 9-годишната Ања Ветерова, која пред месец дена сними дует со битолската група Паркети!

Паркети и Ања заедно во Спот AAD3ABD556ED6C49A344020F809FC06E

Режисерот Антоновски инспириран од одличната весела тема Јас те сакам Тебе, која Паркети специално за Ања ја напишаа, сними видео-издание кое веќе е во подготавка за ТВ-презентација. Интересен спој на карактери и на енергија се случи на снимањето на видеото, каде дојдоа група мали деца кои се забавуваа во импровизираната детска соба на малата Ања Ветерова, а момците и едната девојка од Паркети им пречеа во нивното мало царство!

Паркети и Ања заедно во Спот 891C73CACA4E1E4093E8DBB58DC9E8BE

Ви ветувам дека ќе има и тоа како што да се види, кога сето ова ќе се спакува и ќе се изработи – потцрта Дарко Антоновски.

http://mmm.com.mk/?ItemID=4555D77938121548BF03F7156CA47618

http://parketifanclub.forummk.com

macaparket

macaparket
Admin
Песната наскоро и за download... :D :D :D

http://parketifanclub.forummk.com

Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот