You are not connected. Please login or register

Каква музика слушате?

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1Каква музика слушате? Empty Каква музика слушате? on Пон Апр 27, 2009 11:06 am

macaparket

macaparket
Admin
Јас најчесто слушам рок,рокенрол,панк,хеви метал итн.
Најмногу ги слушам Тоше,Паркети,Некст Тајм а од странските групи Guns'n'Roses,Pink Floyd,Bon Jovi,Ramones,Die Arzte итн. :D :D :DПоследната промена е направена од macaparket на Нед Мај 17, 2009 8:31 pm. Мислењето е променето 1 пати

http://parketifanclub.forummk.com

2Каква музика слушате? Empty Re: Каква музика слушате? on Нед Мај 10, 2009 1:49 pm

Нате Паркет

Нате Паркет
Jaс почитувам и слушам рок, метал и панк. Маѓу поомилените групи ми се.... ај да почнам да ги набројувам:

Nightwish
His Infernal Majesty - HIM
Evanescence
Metallica
Megadeth
Pantera
Guns n' Roses
AC/DC
Aerosmith
Kiss
Coldplay
Beatles
Franz Ferdinand
Skid Row
Alice in chains
Sex Pistols
Green Day
Nickelback
NadimaC
Bon Jovi
Led Zeppelin
Deep Purple
Eagles
Clash
System Of A Down
Linkin Park
Whitesnake
Bijelo Dugme
Riblja Corba
Prljavo kazaliste


A од македонските бендови:
Паркети
Raven
Арханѓел
Мизар
Ареа
Maрас
Hatred
Суперхикс
Aбракадабра
Леб И Сол
Чоканче
Лева Патика
Анастасија

Да продолжам? :D

http://arsonisticintent.forumotion.net/forum.htm

3Каква музика слушате? Empty Re: Каква музика слушате? on Нед Мај 10, 2009 5:06 pm

Angela

Angela
продолжи Нате... :D :D
и јас слушам Б. дугме,прљаво казалиште..леб и сол....се разбира,и паркети 8)
ганс ен розес..и наравно,бон џови :D :D
аеросмитх,ерос рамаззотти,пинк флојд,скорпионс,авентура,шер,селин дион,јо кокер,брајан адамс...
а домаће,овако...
Тоше,опет Паркети :flower: Бијело Дугме,Јелена Томашевић,Ламбе :face: Генерација 5,Дивље Јагоде,Калиопи,Негатив,Парни ваљак...итн..итн..итн... lol lol lol

4Каква музика слушате? Empty Re: Каква музика слушате? on Нед Мај 10, 2009 5:08 pm

Angela

Angela
п.с. Мацо металко Se plazi Se plazi Se plazi

5Каква музика слушате? Empty Re: Каква музика слушате? on Пон Мај 11, 2009 1:56 pm

macaparket

macaparket
Admin
Нате Паркет напиша:
Metallica
Guns n' Roses
AC/DC
Aerosmith

Skid Row
Sex Pistols
Green Day
Nickelback

Bon Jovi
Led Zeppelin
Deep Purple

Whitesnake
Bijelo Dugme

Prljavo kazaliste


A од македонските бендови:
Паркети
Ареа
Суперхикс
Чоканче
Лева Патика

Same here.... :D :D :D

http://parketifanclub.forummk.com

6Каква музика слушате? Empty Re: Каква музика слушате? on Саб Jул 04, 2009 12:34 pm

vlatko_95

vlatko_95
Rock,Punk,Hard rock,Havy metal,Hard core...-Со помалку зборови се што е лудо хахахах :D,но и балади,а еве ги групите и поединците ахха:
-Parketi
-Ramones
-Cannibal corpse
-Bijelo dugme
-Djordje Balasevic
-Divlje jagode
-Fran Perea
-Jon Bon Jovi
-Riblja Corba
-Losi deca
-Crvena jabuka
-Chaos UK
-Lordi
-Metalica
-Smut
-Michael Jackson
-Tose Proeski
-Apocalyptica
и мн. други ме здоболеа рацете од пишување хаха. :D

7Каква музика слушате? Empty Re: Каква музика слушате? on Саб Jул 04, 2009 11:32 pm

macaparket

macaparket
Admin
vlatko_95 напиша:
-Ramones
-Djordje Balasevic
-Divlje jagode

-Crvena jabuka
-Smut
-Michael Jackson
-Tose Proeski


Е овие ти ги поштувам. Pank Pank Посебно Балашевич. Pank
Како и на еден мој постар другар и мене не ми се верува дека има деца што слушаат музика што ја слушаат "возрасните". Lol Lol

http://parketifanclub.forummk.com

8Каква музика слушате? Empty Re: Каква музика слушате? on Пет Jул 10, 2009 9:44 pm

vlatko_95

vlatko_95
Ок не мора нема веземоже да го избришеш постов не ми текнуе како беше.Последната промена е направена од vlatko_95 на Нед Jул 12, 2009 1:04 pm. Мислењето е променето 1 пати

9Каква музика слушате? Empty Re: Каква музика слушате? on Нед Jул 12, 2009 12:17 pm

macaparket

macaparket
Admin
Не бе туку наша генерација најчесто слуша турбо фолк, рап, хип хоп, рнб, техно итн. Затоа. ;) ;)
П.С.Влатко напиши си го стариот пост. Не секајќи ти го едитирав и го пишав мојот. Confused Confused Confused

http://parketifanclub.forummk.com

Sponsored content


Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот