You are not connected. Please login or register

Мамо не му кажувај на тато!?

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1Мамо не му кажувај на тато!? Empty Мамо не му кажувај на тато!? on Чет Апр 30, 2009 8:01 pm

macaparket

macaparket
Admin
Што мислите??Каков ќе биде новиот албум на Паркети од тоа што го имаме слушнато до сега?? :D :D :D ❤Последната промена е направена од macaparket на Нед Мај 17, 2009 8:38 pm. Мислењето е променето 1 пати

http://parketifanclub.forummk.com

2Мамо не му кажувај на тато!? Empty Re: Мамо не му кажувај на тато!? on Саб Мај 09, 2009 6:55 pm

Нате Паркет

Нате Паркет
Од она што веќе го знаеме, за жал овој албум ќе биди покомерцијален, мене лично Сакам да те галам и Strawberry не ми прават ќеф како што ми прават Клара пуши трева или Супермен, но ова е сепак само мое мислење. Но и покрај комерцијализацијата, едвај чекам да си го купам новиот албум. :D
П.С. Да не знае некој кога ќе го има во продажба?

http://arsonisticintent.forumotion.net/forum.htm

3Мамо не му кажувај на тато!? Empty Re: Мамо не му кажувај на тато!? on Саб Мај 09, 2009 6:58 pm

macaparket

macaparket
Admin
Ми рекоа дечкиве дека го пуштиле на штампање па при крај на мај треба да излезе. :D :D
И нема да биде комерцијален...си го фураат стилот само 2-3 такви песни има. :D
Слушни ја Ева мендез на Мај Спејс таа мислам дека ќе биде на албумот. :D :D :D :D :8 ;)Последната промена е направена од macaparket на Нед Мај 17, 2009 8:41 pm. Мислењето е променето 1 пати

http://parketifanclub.forummk.com

4Мамо не му кажувај на тато!? Empty Re: Мамо не му кажувај на тато!? on Пет Мај 15, 2009 7:38 pm

macaparket

macaparket
Admin
Леле албумов може и да не излезеее... Ne :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

http://parketifanclub.forummk.com

5Мамо не му кажувај на тато!? Empty Re: Мамо не му кажувај на тато!? on Пет Мај 15, 2009 8:48 pm

Нате Паркет

Нате Паркет
Kaкooo?
Зошто?

http://arsonisticintent.forumotion.net/forum.htm

6Мамо не му кажувај на тато!? Empty Re: Мамо не му кажувај на тато!? on Пет Мај 15, 2009 9:03 pm

macaparket

macaparket
Admin
Финансиски проблеми... :cry: :cry: Нема спонзор да го прати пуштањето рекламата и се останато :cry: :cry:

http://parketifanclub.forummk.com

7Мамо не му кажувај на тато!? Empty Re: Мамо не му кажувај на тато!? on Саб Мај 16, 2009 12:38 am

Angela

Angela
а нееееееееееееееее :( :( сакам да излезе новиот албум..ааааааааааа неееее :( :( :cry: :cry:

8Мамо не му кажувај на тато!? Empty Re: Мамо не му кажувај на тато!? on Саб Мај 16, 2009 11:43 am

Нате Паркет

Нате Паркет
Exxx, што држава сме.... Како може идиотските турбофолкери да имаат пари за да издаваат идиотски албуми, а некој што прави квалитетна музика да нема...?

http://arsonisticintent.forumotion.net/forum.htm

9Мамо не му кажувај на тато!? Empty Re: Мамо не му кажувај на тато!? on Саб Мај 16, 2009 2:12 pm

Angela

Angela
ааааааааа лелее....скачем у мораву...па ајде људи...морамо да нађемо спонзора..они..било ко...јој... :( :( :cry: :cry: :cry:

10Мамо не му кажувај на тато!? Empty Re: Мамо не му кажувај на тато!? on Саб Мај 16, 2009 2:54 pm

macaparket

macaparket
Admin
Кај нас е многу тешко да се најде спонзор. :( :( Никој нејќе да финансира групи. :( :(

http://parketifanclub.forummk.com

11Мамо не му кажувај на тато!? Empty Re: Мамо не му кажувај на тато!? on Вто Мај 19, 2009 4:53 pm

Angela

Angela
нејќе :cry: :cry: :cry: знаете..нада последна умира.....ипак паркети су то..наћиће спонѕора :) :)

12Мамо не му кажувај на тато!? Empty Re: Мамо не му кажувај на тато!? on Пет Мај 22, 2009 4:08 pm

macaparket

macaparket
Admin
Aлбумот ќе излезе. :D :D Igra Igra Hiper
Не кажувам што како но дознато е од сигурен извор ака Сашо Паркет. ;) ;) ;)
Важно ќе излезе. Pank Brancinja Brancinja Cheers Zurka

http://parketifanclub.forummk.com

13Мамо не му кажувај на тато!? Empty Re: Мамо не му кажувај на тато!? on Пет Мај 22, 2009 4:18 pm

Angela

Angela
ИЗЛЕЗЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ
живели Паркети....оујеах ќе слушаме новиот албум Igra Igra Igra Igra Igra Igra

живео Сашоо Pank Pank

живели Паркети Brancinja Brancinja Grupa Zurka Te Molam Te Molam Te Molam

14Мамо не му кажувај на тато!? Empty Re: Мамо не му кажувај на тато!? on Пет Мај 22, 2009 5:04 pm

Нате Паркет

Нате Паркет
Излезе? Кога, како, каде...?
Кога ќе можи да си го купиме? :)
Јееее, чекавме и дочекавме:)

http://arsonisticintent.forumotion.net/forum.htm

15Мамо не му кажувај на тато!? Empty Re: Мамо не му кажувај на тато!? on Пет Мај 22, 2009 5:12 pm

macaparket

macaparket
Admin
Ќе излезе.Албумот се штампа.А копиите негде кај први би требало да стигнат и албумот да се пушти во продажба. :D ;)
Ќе ве известам јас што како ќе биде за промоција.
А најава за албумот ќе има највероватно на 1ви јуни во Антена 5 Лав Сонг со Ерик Фох. :) Највероватно ќе одам и јас за да кажам за форумот наш. :D

http://parketifanclub.forummk.com

Sponsored content


Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот