You are not connected. Please login or register

Репутација и поени

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1Репутација и поени Empty Репутација и поени on Саб Мај 09, 2009 6:56 pm

macaparket

macaparket
Admin
За да не се затрупува форумот со безвредни Пораки како фала и ништо има систем на поени и репутација. :D

Десно од секој пост ќе видите еден знак „+„ и знак „-„. Со кликање на „+„ давате позитивна репутација - во случај да ви се допаднал постот, да се сложувате со членот и слично. Значи нема да има потреба од пишување по темите „ се сложувам„ и сл постови.
Доколку не се сложувате кликате на „- „ и му се дава негативна репутација на членот. Значи нема потреба од расправии и докажувања по форумот.

Освен репутација има и поени на форумов.
Тие се зголемуваат или намалуваат така што:
1. Од кога ќе се регистрирате на форумов, секој ден добивате по 1 поен.
2. За секоја порака на вашиот профил добивате 2 поени.
3. За секој ваш пријател (во вашиот профил имате опција за додавање пријатели) добивате 5 поени.
4. За секоја напишана порака на било која тема од форумов добивате 1 поен.
5. За секоја отворена нова тема добивате 3 поени.
6.Со секоја позитивна репутација добивате 1 поен.
7.Со секоја негативна репутација губите 1 поен.
8.Ако некој ви се заблагодари со кликнување на копчето "Thanks" добивате 3 поени.

http://parketifanclub.forummk.com

Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот