You are not connected. Please login or register

Паркети во промотивна офанзива

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

macaparket

macaparket
Admin
Паркети во промотивна офанзива 8D3E9E7EA3B1224096DA3C9BACD73D6B

Веќе знаете – Мамо, не му кажувај на тато е наслов на новото CD на битолските панк-рокери Паркети. Албумот можете да го набавите за симболични 100 денари, а ќе можете да ги видите и на неколку промо-свирки низ државата. Имено, по промоциите во Битола на 11 јуни и во Струмица, еден ден подоцна, Паркети ја продолжуваат офанзивата во Радовиш – Фул хаус на 19-ти јуни, и во Свети Николе – Арт кафе на 20 овој месец.

Промоцијата во Скопје е закажана за 5-ти јули во Хавана, за што подетално ќе ве известиме дополнително.

Паркети во промотивна офанзива EBF681266E9E8C4DBEFFB16DD0F0E142

Важно! На новото CD на Паркети се наоѓа и темата Јас те сакам тебе, која ја отпеаа заедно со малата Ања Ветерова. За free download ја имате во нашата MMMp3 секција.

Многу важно!!! Утре (вторник, 16-ти јуни) точно на пладне, во кафулето Timeless во Скопје (на улица Македонија), ќе се случи медиумската промоција на новото CD на Паркети, како и промоција на спотот за песната Јас те сакам тебе, која бендот ја испеа заедно со Ања Ветерова.

http://mmm.com.mk/?ItemID=419968653049C542872B62EB62B598E9

http://parketifanclub.forummk.com

Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот