You are not connected. Please login or register

Мамо не му кажувај на тато!?

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1Мамо не му кажувај на тато!? Empty Мамо не му кажувај на тато!? on Чет Апр 30, 2009 8:52 pm

macaparket

macaparket
Admin
Strawberry

Таа е слатка како Ice cream-doll
Ја викам Strawberry
Секој ден си игра Basketball
Носи маички розеви.

Имав многу девојки
И сите тие беа убави
Но никоја од нив неможи
Да биде како Strawberry.

Таа е добра како Teddy bear
За никој лошо таа не збори
Со мене секогаш е многу фер
Мојата слатка Strawberry.

Еј, Baby специјално за тебе на Евровизија

И да замолчи и никогаш
Да не ми прозбори
Таа секогаш ќе биде
Моја Strawberry.

И да замини и никогаш
Да не ме прегрни
Таа пак ќе биде
Моја Strawberry.

Таа е слатка како Ice cream-doll
Ја викам Strawberry
Секој ден си игра Basketball
Носи маички розеви.

Имав многу девојки
И сите тие беа убави
Но никоја од нив неможи
Да биде како Strawberry.

Сашо Паркет

http://parketifanclub.forummk.com

2Мамо не му кажувај на тато!? Empty Re: Мамо не му кажувај на тато!? on Чет Апр 30, 2009 8:53 pm

macaparket

macaparket
Admin
This rain will go

Baby you don’t know
Baby you don’t know
Baby you don’t know
This rain will go.

And you’ll never know
And you’ll never know
And you’ll never know
I love you so.

You may think I’m a loser,yes
I’m not the king
But I will allways love you baby
If you take my ring.

And this rain will go away
This cloud is on its dream
I know when you close to me
Everything goes prefectly.

http://parketifanclub.forummk.com

Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот