Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Побарување на МП3-ќи
Нед Jул 04, 2010 2:06 pm by Ike

» Стари статии
Сре Aвг 05, 2009 1:37 am by Angela

» Македонија е премала за рокенрол
Нед Aвг 02, 2009 4:10 pm by macaparket

» Уште живееме кај мама и тато
Нед Aвг 02, 2009 4:08 pm by macaparket

» Здраво и од мене :)
Нед Aвг 02, 2009 3:59 pm by Angela

» ТЕРСЕНЕ СМЕ В КРАЈ!
Нед Aвг 02, 2009 3:58 pm by macaparket

» Пофалби,Критики,Предлози
Саб Aвг 01, 2009 11:16 pm by Шанел

» “Паркети“ во Хераклеja
Саб Aвг 01, 2009 2:49 pm by macaparket

» Што слушате во моментов?
Вто Jул 21, 2009 12:34 pm by Angela

Линкови
Стари статии

Саб Апр 25, 2009 6:20 pm by macaparketComments: 29

Македонија е премала за рокенрол

Нед Aвг 02, 2009 4:10 pm by macaparket

Ние сме возрасни деца, кои сонуваат дека ќе одат на Месечината, и сé додека сме живи ќе бидеме такви. Изгледа како да си се зезаме и дека секогаш сме несериозни, а во суштина криеме сериозна порака. Приватно сме само …

[ Full reading ]

Comments: 0

Уште живееме кај мама и тато

Нед Aвг 02, 2009 4:06 pm by macaparketИ покрај тоа што ја поминаа првата десетка панк-рок бендот „Паркети“ се' уште важи за нова и контроверзна појава на нашите простори. На сцената се однесуваат релаксирано, …

[ Full reading ]

Comments: 1

ТЕРСЕНЕ СМЕ В КРАЈ!

Нед Aвг 02, 2009 3:57 pm by macaparket

Девеесетите... На ТВ екраните - војните во кои што финишира распадот на Југославија. Македонија го започнува патот на независна држава, на битолското корзо се седи само од на нога оти нема кафичи, туку гранапи, …

[ Full reading ]

Comments: 1

“Паркети“ во Хераклеja

Саб Aвг 01, 2009 2:49 pm by macaparketПред илјада љубители на музиката вечерва се одржа најавуваниот концерт на битолската група “Паркети” кој се одржа во рамките на фестивалот “Бит-фест”.

Одличниот штимунг која го прават …

[ Full reading ]

Comments: 0

Beach Park Festival

Чет Jул 16, 2009 10:48 am by macaparketНа 23. јули (следниот четврток), на плажата Парк во Охрид ќе се случи целоноќна фестивалска забава. На Бич Парк Фестивалот (Beach Park Festival), на две сцени, рок и техно, ќе ги чуете Ај Кју …

[ Full reading ]

Comments: 0

„Паркети“ со албум „Мамо не му кажувај на тато“

Сре Јун 10, 2009 10:10 am by macaparketМамо не му кажувај на тато“ е насловот на новото цеде на битолската група „Паркети“, кој од денеска по скромна цена од сто денари ќе се продава на сите продажни места на „Време“. …

[ Full reading ]

Comments: 5

Паркети и Ања на заедничка промоција

Сре Јун 17, 2009 9:13 am by macaparketБитолските Паркети вчера во Скопје го промовира својот нов албум Мамо не му кажвај на тато, и заедничкиот спот со малата Ања Ветерова, за темата Јас те сакам тебе, во режија на …

[ Full reading ]

Comments: 1

Mузичката дружба не познава години

Сре Јун 17, 2009 9:14 am by macaparket

Ања Ветерова ги построи Паркети"Јас те сакам тебе" е песната која битолчаните Паркети специјално ја напишаа за деветгодишната Ања Ветерова и заедно снимија спот. …

[ Full reading ]

Comments: 0

Statistics
Постојат b>56 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е AceStr

Нашите членови се испратиле точно 343 мислења in 98 subjects
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој

[ View the whole list ]


Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 12 во Сре Aвг 23, 2017 1:07 am