Join the forum, it's quick and easy

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

„Паркети“ со албум „Мамо не му кажувај на тато“

4 posters

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

macaparket

macaparket
Admin

„Паркети“ со албум „Мамо не му кажувај на тато“ Parketi

Мамо не му кажувај на тато“ е насловот на новото цеде на битолската група „Паркети“, кој од денеска по скромна цена од сто денари ќе се продава на сите продажни места на „Време“. Членовите на група велат дека ова нивно издание, четврто по ред, содржи 12, 5 песни. - Намерно не сакавме да напишеме 13, а патем и така се решивме зашто макфестовската песна „Ноќ од илјада дена“, или позната како „Јас имам бакнеж“ ја сметаме за половина песна. Албумот го финансираа нашите мајки, тие ни дадоа пари и затоа и моравме да ставиме и таков наслов - на шега велат членовите на групата. Претпромоцијата се случи на свирката што на седми јуни ја одржаа во „Импакт“ во Велес. На 11 јуни, по полноќ, „Паркети“ албумот ќе го претстават концертно пред своите сограѓани битолчани во клубот „Инфинити“. На 12 јуни настапуваат во „Селект“ во Струмица. Турнејата продолжува на 19 јуни во „Фул хаус“ во Радовиш, на 20 јуни во „Арт кафе“ во Свети Николе, а завршува на петти јули со свирка во клубот „Хавана“ во Скопје.

http://vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=4&tabid=1&EditionID=1726&ArticleID=115364

https://parketifanclub.forummk.com

Нате Паркет

Нате Паркет

Пред едно 15 минути си го купив ЦД-то, одлично е! Бонусот за бабата шо дупи партали е незнам... Hiper Се искинав од смеење кога го слушав. Се на се, одлично ЦД, браво Паркети, само продолжете така!

П.С. Ќе Ве молам, немојте да го поставувате ЦД-то за download, цената е стварно ниска и достапна за сечиј џеб, дозволете им на Паркети да си ги заработат парите и да им се отплати трудот вложен во албумот.

http://arsonisticintent.forumotion.net/forum.htm

macaparket

macaparket
Admin

Кој ќе го постави ЦД-то за download ќе добие перманентен бан. Тоа е пиратерија. Ајде за старите песни што нема каде да се најдат ама за ЦД што сега излезе.... Ban
А членовите од другите земји може да не замолат мене или Нате да им ги пратиме песните. ;) ;) ;)

https://parketifanclub.forummk.com

Angela

Angela

сад ћу ја вас лепо питати...пошто је Маца већ упозната да ћу ускоро пролазити кроз Македонију :D где могу све да се купе албуми??

пошто,наравно,желим да имам оригинал :) :)

а што се тиче овако албума за скидање...ко постави..одмах Ban слажем се..

Нате Паркет

Нате Паркет

Постарите албуми ги нема нигде во продажба, затоа мораме вака да се гребиме со пиратерија :)
Новиот албум го има на сите продажни места на весникот Време, по цена од 100 денари.

http://arsonisticintent.forumotion.net/forum.htm

vlatko_95

vlatko_95

Само што го купив ЦД-то и е КУЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛ!!!!!!!!!!!!!!Мн.е
кул! Ми се свиѓа.Не ги дадов за џабе парите хаххах lol! . Igra Hiper Brancinja
Zurka

Sponsored contentВратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот