Join the forum, it's quick and easy


Барај
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Побарување на МП3-ќи
Parketi Fan Club - Portal EmptyНед Jул 04, 2010 2:06 pm by Ike

» Стари статии
Parketi Fan Club - Portal EmptyСре Aвг 05, 2009 1:37 am by Angela

» Македонија е премала за рокенрол
Parketi Fan Club - Portal EmptyНед Aвг 02, 2009 4:10 pm by macaparket

» Уште живееме кај мама и тато
Parketi Fan Club - Portal EmptyНед Aвг 02, 2009 4:08 pm by macaparket

» Здраво и од мене :)
Parketi Fan Club - Portal EmptyНед Aвг 02, 2009 3:59 pm by Angela

» ТЕРСЕНЕ СМЕ В КРАЈ!
Parketi Fan Club - Portal EmptyНед Aвг 02, 2009 3:58 pm by macaparket

» Пофалби,Критики,Предлози
Parketi Fan Club - Portal EmptyСаб Aвг 01, 2009 11:16 pm by Шанел

» “Паркети“ во Хераклеja
Parketi Fan Club - Portal EmptyСаб Aвг 01, 2009 2:49 pm by macaparket

» Што слушате во моментов?
Parketi Fan Club - Portal EmptyВто Jул 21, 2009 12:34 pm by Angela

Линкови
Parketi Fan Club - Portal 72dna9
Стари статии

Саб Апр 25, 2009 6:20 pm by macaparket

Parketi Fan Club - Portal M_4b58d0f0dfb83b0d99c30172269e5cf8

Comments: 29

Македонија е премала за рокенрол

Нед Aвг 02, 2009 4:10 pm by macaparket

Ние сме возрасни деца, кои сонуваат дека ќе одат на Месечината, и сé додека сме живи ќе бидеме такви. Изгледа како да си се зезаме и дека секогаш сме несериозни, а во суштина криеме сериозна порака. Приватно сме само …

[ Full reading ]

Comments: 0

Уште живееме кај мама и тато

Нед Aвг 02, 2009 4:06 pm by macaparket

Parketi Fan Club - Portal D659CF7D5C40094EB8FDA574B1E31679

И покрај тоа што ја поминаа првата десетка панк-рок бендот „Паркети“ се' уште важи за нова и контроверзна појава на нашите простори. На сцената се однесуваат релаксирано, …

[ Full reading ]

Comments: 1

ТЕРСЕНЕ СМЕ В КРАЈ!

Нед Aвг 02, 2009 3:57 pm by macaparket

Девеесетите... На ТВ екраните - војните во кои што финишира распадот на Југославија. Македонија го започнува патот на независна држава, на битолското корзо се седи само од на нога оти нема кафичи, туку гранапи, …

[ Full reading ]

Comments: 1

“Паркети“ во Хераклеja

Саб Aвг 01, 2009 2:49 pm by macaparket

Parketi Fan Club - Portal P2(5)

Пред илјада љубители на музиката вечерва се одржа најавуваниот концерт на битолската група “Паркети” кој се одржа во рамките на фестивалот “Бит-фест”.

Одличниот штимунг која го прават …

[ Full reading ]

Comments: 0

Beach Park Festival

Чет Jул 16, 2009 10:48 am by macaparket

Parketi Fan Club - Portal E774796A09FE8C4D8D20F095069B5654

На 23. јули (следниот четврток), на плажата Парк во Охрид ќе се случи целоноќна фестивалска забава. На Бич Парк Фестивалот (Beach Park Festival), на две сцени, рок и техно, ќе ги чуете Ај Кју …

[ Full reading ]

Comments: 0

„Паркети“ со албум „Мамо не му кажувај на тато“

Сре Јун 10, 2009 10:10 am by macaparket

Parketi Fan Club - Portal Parketi

Мамо не му кажувај на тато“ е насловот на новото цеде на битолската група „Паркети“, кој од денеска по скромна цена од сто денари ќе се продава на сите продажни места на „Време“. …

[ Full reading ]

Comments: 5

Паркети и Ања на заедничка промоција

Сре Јун 17, 2009 9:13 am by macaparket

Parketi Fan Club - Portal E2D7655F75658D478716CCEFD422A397

Битолските Паркети вчера во Скопје го промовира својот нов албум Мамо не му кажвај на тато, и заедничкиот спот со малата Ања Ветерова, за темата Јас те сакам тебе, во режија на …

[ Full reading ]

Comments: 1

Mузичката дружба не познава години

Сре Јун 17, 2009 9:14 am by macaparket

Ања Ветерова ги построи Паркети

Parketi Fan Club - Portal EBF681266E9E8C4DBEFFB16DD0F0E142

"Јас те сакам тебе" е песната која битолчаните Паркети специјално ја напишаа за деветгодишната Ања Ветерова и заедно снимија спот. …

[ Full reading ]

Comments: 0

Statistics
Постојат b>56 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е AceStr

Нашите членови се испратиле точно 343 мислења in 98 subjects
Кој е он-лајн?
Севкупно има 2 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 2 Гости :: 1 Bot

Никој

[ View the whole list ]


Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 18 во Чет Јун 09, 2022 6:17 pm