Join the forum, it's quick and easy

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Mузичката дружба не познава години

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

macaparket

macaparket
Admin

Ања Ветерова ги построи Паркети

Mузичката дружба не познава години EBF681266E9E8C4DBEFFB16DD0F0E142

"Јас те сакам тебе" е песната која битолчаните Паркети специјално ја напишаа за деветгодишната Ања Ветерова и заедно снимија спот. Видеозаписот кој ќе биде промовиран денеска го изработи Комјунити пикчерс и е во режија на Дарко Антоновски. Песната се наоѓа на новото ЦД на Паркети "Мамо, не му кажувај на тато". На студискиот албум на битолските панк-рокери ќе се најдат ни помалку ни повеќе туку 12,5 песни. Ваквата одлука, според бендот, е заради фактот дека 13 е баксузен број, па токму 13-та песна ја снимиле до пола. Освен десетина нови, на албумот ќе се најдат и веќе познатите Сакам да те галам со Елена Ристеска и Строубери. Како комплетни автори се јавуваат членовите на групата, кои најавуваат промотивни концерти низ земјава.

https://parketifanclub.forummk.com

Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот