Join the forum, it's quick and easy

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Beach Park Festival

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1Beach Park Festival Empty Beach Park Festival Чет Jул 16, 2009 10:48 am

macaparket

macaparket
Admin

Beach Park Festival E774796A09FE8C4D8D20F095069B5654

На 23. јули (следниот четврток), на плажата Парк во Охрид ќе се случи целоноќна фестивалска забава. На Бич Парк Фестивалот (Beach Park Festival), на две сцени, рок и техно, ќе ги чуете Ај Кју (Eye Cue), Паркети, Суперхикс, за потоа бината да ја превземат Ле Фанк (Le Fonque) и Ицко од Антенна 5, ДиЏеј Метју Хог (DJ Mathew Hoag), а ноќта ќе заврши со единствениот УМЕК.

Журката ќе започне во 22 часот, а ќе трае до 6 часот изутрина. За оваа прилика е обезбеден специјален звучен и светлосен систем кои целосно ќе ги задоволат потребите на подиумот со капацитет од 8.000 луѓе.

Комбинацијата од повеќе музички стилови ветува заситување на апетитите на сечиј вкус. Организатор на забавата е дискотеката Парк во соработка со Октопуси промотерската агенција.

Билетите во предпродажба можат да се набават во Ликвид, Мецофорте, Објектиф и Бич Парк во Охрид по цена од 250 денари, а на самата врата истите ќе чинат 350 денари...

https://parketifanclub.forummk.com

Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот