Join the forum, it's quick and easy

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Паркети и Ања на заедничка промоција

2 posters

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

macaparket

macaparket
Admin

Паркети и Ања на заедничка промоција E2D7655F75658D478716CCEFD422A397

Битолските Паркети вчера во Скопје го промовира својот нов албум Мамо не му кажвај на тато, и заедничкиот спот со малата Ања Ветерова, за темата Јас те сакам тебе, во режија на Дарко Антоновски. Спотот е веќе во нашата видео-галерија.

Албумот содржи 17 песни и зафрканции, меѓу кои се и веќе познатата Строубери, со која лани настапија на националниот Евросонг, потоа Сакам да те галам, која ја отпеаја со Елена Ристеска, веќе споменатата Јас те сакам тебе, која е соработка со Ања Ветерова.

Паркети и Ања на заедничка промоција CFF5EB754EAA5242B2E0A18C2297E23A

Дисковите се печатени во австриската филијала на Сони, а низ Македонија албумот на Паркети може да се купи за симболични 100 денари.

Паркети на 3. јули, во клубот Хавана, концертно ќе го промовираат своето најново издание. Освен тоа, Паркети најавија дека наскоро ќе промовираат и уште еден спот за песната Ева Мендес, кој ќе биде во поандерграунд стил.

Бидејќи многумина велат дека сме станале буљаши, решивме да направиме еден поандерграунд спот во наш стил за песната Ева Мендес. Спотот ќе има интересна приказна и можеби ќе треба да се емитува во доцните ноќни часови и ќе биде забранет за помлади од 16 години – изјави водачот на бендот Сашо Паркет.

Подршка за Паркети и Ања со своето присуство го дадоа пејачите Елена Ристеска, Александар Митевски..., како и многубројни новинари и ТВ-екипи...

https://parketifanclub.forummk.com

Angela

Angela

забрањено за млађе од 16 година Hmmmm Hmmmm Se gazi od smeenje

Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот